NEDEN Online Klinik Otomasyon Sistemi ?

Kullanmak için bir PC ve Internet Bağlantısı Yeterli
 

Bu sistemden yararlanmak için, yerel ağlar, geniş ağlar, karışık yapılara gereksinim yoktur. Internete bağlanabilecek bir PCyeterlidir.

Internet olan herhangibir yerden ; evinizden yada gittiğiniz hastanın yanından , herhangibir bilgisayardan , kurulum gerektirmeden programınızı kullanabilirsiniz.

 
Sağlam Altyapı ve Güvenlik
 

Altyapı, UNISEC ortamında, ileri teknoloji, yüksek kapasite ve hızlı serverlar ile oluşturulmuştur.Dünyadaki en yaygın kabul gören Firewall' lar ile son derece güvenlidir.

 
Her Yer Kliniğiniz
 

Programın internet üzerinde olması, çalışma ortamını mekandan bağımsız hale getirmektedir. Mevcut düzende işyeri ortamında çalışma mecburiyeti vardır.Uzaktan bağlanmak sureti ile de çalışmak mümkündür,ancak bunun için de yine birtakım donanım ve yazılım maliyetleri söz konusudur.

Ayrıca bağlantının sağlanabilmesi için de karşı tarafın hazır ve çalışır durumda olması gerekir . Oysa ister işyerinizde, ister evinizde, ister seyahatte, nerede olursanız olun, "www.proklinik.net" sitesinde girdiğinizde, orası artık sizin ofisinizdir.

 
Şubeler ve Merkez Arasında Hazır Ağ
  Birden fazla kullanıcılı ve/veya birden fazla ofisli klinikler için ortak hasta kayıtlarına erişme ihtiyacı doğrultusunda yine istemci-sunucu yapısının kurulması gerekmektedir. Bunun için de gerekli olan birtakım donanım ve yazılım maliyetlerin hiçbirini yüklenmek zorunda kalmazsınız.
 
Hasta Sahiplerini Bilgilendirme
 

Hasta sahiplerinin , kendilerine verdiğiniz kullanıcı adı şifre ile www.proklinik.net e girmesi durumunda , sadece kendi hastalarına ait bakiye bilgilerini ve randevu zamanlarını izleyebilmesi olanağı sağlanmıştır.

 
Zaman ve Para Kaybı
 

Kliniklerde kurulu olarak kullanılan programlar için geçerli olan, TEKNİK DESTEK ihtiyacı yaşamazsınız,

Teknik desteğin kliniğinize gelmesi ve sisteminizdeki problemi çözmesi zarfında oluşabilecek zaman ve para kaybı yaşamazsınız

 
Program Satın Alınması,
Kullanıcı Sayısı Artırımları, Yenileme Ücretleri
 

Bir klinik yazılım paketi satın almanın yüklü bir bedeli vardır. Tek kullanıcılı olması durumundaki satış fıyatı,kullanıcı sayısı arttıkça katlanmaktadır. İşletim sistemi değişikliklerinde ve yenilemelerde de yine hatırı sayılır maliyetler karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanısıra, veri tabanı lisansı gibi birtakım ek lisans ücretleri de farklı programlar için söz konusu olabilmektedir.

Dünya artık program satın almayı terk etmekte ve kiralama yoluna gitmektedir. "proklinik.net" ile program kiralanır ve kullanıldığı kadar ödeme yapılır.

 
7/24 Teknik Destek
 

Satış sonrası destek, ülkemizde maalesef arzu edilen düzey ve disiplinde değildir. Program satın alınan yer ile alıcı, satıcı ilişkisinden daha yakın arkadaşlık, dostluk, akraba ilişkileri yoksa, gereksinim duyulan zamanda, işin ehli kişilerce teknik destek alınması zordur. Bu desteğin bir bakım anlaşması çerçevesinde alınması durumunda yıllık ödenecek bir bedel vardır. Anlaşma olmaması durumunda, "keşke bakım anlaşması yapmış olsaydım" dedirtecek bir servis bedeli ile karşılaşılmaktadır.

"proklinik.net" üyeleri, başka hiçbir bedel ödemeden, 7/24 teknik destek alabilmektedirler.

 
Yedekleme ve Bakım Rahatlığı
 

Program ve verilerin düzenli yedeklenmesi, periyodik bakım ve kontrollerinin yapılması kaçınılmaz bir iştir.Yapılmaması durumundaki yaşanabilecek riskleri düşünmek bile kötüdür.Bunun için yedekleme donanımı, yazılımı ve sarf malzemeleri zorunlu maliyetlerdir. Ayrıca bunun için vakit harcama gerektirir ve muhafaza edilmesi de başka bir gerekliliktir.

"proklinik.net" sitesindeki tüm veriler günde 8 kez (her 4 saatte bir ) otomatik yedekleme sistemi ile uzak bilgisayarlara yedeklenir ve en emin biçimde saklanır. Yedekleme yapılabilmesi için programdan çıkılmasına gerek yoktur.

 
Eğitim
 

"proklinik.net", detaylı bir eğitime gereksinim duyulmadan kullanılabilecek sadeliktedir.

Web sitemizin "Eğitim Videoları" menüsündeki eğitici videolar sayesinde programın kullanımı kolaylıkla öğrenilebilir ayrıca programın tümü kılavuz niteliğinde yardım menüleri ile desteklenmiştir. Klinik literatürüne vakıf bir kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir yapıdadır.Bu özelliği ile insan kaynaklarına ayrılan maliyeti azaltır ve kişilere bağımlığı sona erdirir.