SMS gönderimi nasıl yapılır ve kullanabilmek için yapılması gerekenler NELERDİR ?

SMS Gönderim İşlemi:

 1. Uygulamamızda SMS gönderimi yapabilmeniz için , "Randevular" ekranına giriş yapıyorsunuz. (Hastanıza aşı/ilaç girişi yaptığınızda , bunun tekrar tarihlerine otomatik olarak randevu kayıtları sistem tarafından oluşturulmaktadır.)
 2. Randevular ekranına girdiğinizde , çalışmak istediğiniz sisteme uygun olarak (isterseniz bulunduğunuz günü, isterseniz ertesi günü, isterseniz 3 günlük yada haftalık olacak şekilde) randevuları tarih aralığı seçerek süzüyorsunuz.
 3. Daha sonra "tümünü seç" ve "sms gönder" tıklamaları yaparak tüm smslerin hasta sahiplerine iletilmesini sağlıyorsunuz.

"Proklinik Sms Modülü" ürünü SMS iletişim modülüdür.  İçeriğinde kontür yoktur. 

SMS sistemi için NETGSM gsm operatörü ile çalışılmaktadır. NETGSM sisteminde hesap oluşturup, oluşturduğunuz bu hesabı programımızdaki "Firma Ayarları" bölümünden kaydetmeniz gerekmektedir. Bu işlem ile ilgili yapmanız gerekenler aşağıda sırasıyla anlatılmıştır.

Sms Kontür alımları NETGSM sisteminden yapılacaktır. Sms kontör ücretleri 1000 sms için yaklaşık 40'TL dir.

"Proklinik Sms Modülü" ürününü hesabınıza sonradan da satın alarak dahil edebilirsiniz.

 

SMS sistemini kullanabilemek için herhangi bir operatörün kurumsal müşterisi olmanız GEREKMEMEKTEDİR.

SMS sistemini kullanabilemek için herhangi bir operatörün kurumsal müşterisi olmanız yada olmamanız da sorun teşkil ETMEMEKTEDİR.

Sms sisteminizin aktif olması için yapılması gereken işlemler sırasıyla anlatılmıştır.

 1. https://www.netgsm.com.tr/bayilik/abonelik/2213/ linkine tıklayın, açılan sayfada "DEVAM" butonuna basarak ilerleyin ve buradaki formu doldurarak kayıt işlemini tamamlayın.
   
 2. Buradaki girişinizi tamamladıktan sonra NETGSM çağrı merkezi tarafından aranacaksınız (Yaklaşık 15-20 dk içinde). Firmanıza ait resmi evraklarınızı (vergi levhası,imza sirküsü,vs.) göndermeniz istenecektir.
   
 3. NETGSM aktivasyon işleminiz tamamlandıktan sonra, NETGSM kullanıcı paneline giriş yapın (https://www.netgsm.com.tr/ sitesini açın ve sağ üstte bulunan 'GİRİŞ' butonuna tıklayın).
   
 4. NETGSM kullanıcı panelinde, sağ üst bölümden "Ayarlar > API işlemleri (Alt Kullanıcı Tanımları)" menüsünü açın ve burada bir API kullanıcısı oluşturun. Yine bu sayfada "API Durum" bilgisinin "Onaylandı" olarak görüyor olmanız gerekir. "API için kullanacağınız programlama dili" bilgisi için "PHP" seçebilirsiniz. NETGSM kullanıcı paneli kullanımı için NETGSM destek hattından (0850 303 0 303) yardım talep edebilirsiniz.
 5.  
  Yine NETGSM kullanıcı panelinde GÖNDERİCİ BAŞLIĞI oluşturma bölümüne girerek bir gönderici başlığı oluşturun.   
 6. NETGSM panelindeki abone numaranızı, API kullanıcısının şifresini ve Gönderici Başlığı bilgilerini, PROKLİNİK programınızdaki 'Tanımlamalarım > FİRMA' menüsüne giriş yaparak kaydedin.
 7.  
  Yine NETGSM kullanıcı panelinde GÖNDERİCİ BAŞLIĞI oluşturma bölümüne girerek bir gönderici başlığı oluşturun.  

UYARI :  Sistemimizden SMS gönderimi yapabilmeniz için, "Proklinik Sms Modülü" ürünümüzü satın almış olmanız gerekmektedir. "Proklinik Sms Modülü" ürünü SMS iletişim modülüdür. İçeriğinde kontür yoktur. Kontür alımları NETGSM sisteminden yapılacaktır. "Proklinik Sms Modülü" ücretini öğrenmek ve satın almak için tıklayın.

NetGSM iletişim : https://www.netgsm.com.tr/iletisim/iletisim.php

NetGSM toplu sms fiyat bilgileri : https://www.netgsm.com.tr/fiyatlandirma/fiyatlandirma.php